ZADZWOŃ

+48 41 34 33 125

Umów się na wizytę

Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku
Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku

Najpierw sprawy podstawowe

Jak funkcjonują Twoje oczy?

 

Zanim zaczniemy rozmawiać o laserowej korekcji wzroku ważne jest, aby dobrze rozumieć podstawowe zagadnienia. Istnieje możliwość, że nie wiesz dokładnie jak funkcjonują Twoje oczy. Aby pomóc w lepszym zrozumieniu, przedstawiamy tu krótki przegląd:
Wszystko zaczyna się od promieni światła, które odbijają się od obiektów, a następnie wpadają do oka przez rogówkę. Tutaj promienie światła są uginane i przesyłane przez soczewkę, gdzie dalsze ugięcie pomaga w ogniskowaniu ich na siatkówce, co zapewnia wyraźne widzenie.

 

Co powoduje pogorszenie wzroku?

 

Pod pewnymi względami Twoje oko jest podobne do pióra pawia lub pięknego motyla – nie ma dwóch dokładnie takich samych. Kiedy oczy są prawidłowo ukształtowane, promienie światła są uginane i ogniskowane dokładnie na siatkówce – tworząc ostre obrazy. Kiedy jednak oczy nie są prawidłowo ukształtowane, promienie światła ogniskują się w niewłaściwej części oka – powodując niepożądane, niewyraźne widzenie, być może takie jak u Ciebie.

 

Czy laserowa korekcja wzroku może pomóc?

 

Niezależnie od tego, czy cierpisz na krótkowzroczność,  dalekowzroczność, czy astygmatyzm, laserowa korekcja wzroku może polepszyć Twój wzrok. Ta metoda zmienia kształt rogówki, aby  skorygować jej wymiary. A przy użyciu odpowiedniego sprzętu, wzrok, o którym marzyłeś jest w Twoim zasięgu.

ZADZWOŃ

+48 413 433 125

Umów się na wizytę

Zapraszamy
ul. Sienkiewicza 4 B
Kielce
Pn-Pt 9.00-17.00
So, Nd nieczynne
recepcja@okulistyka-wasik.pl